O nás, tradice a historie Pily Nepomuk

Firma Pila Nepomuk s. r. o. působí na trhu od r. 1992, přestože historie pilařské výroby sahá až do počátku 20. století.

Od října 2019 se firma Pila Nepomuk, s.r.o. spojila s firmou 
KM Wood s.r.o.

Naší hlavní náplní je výroba stavebního řeziva. Kapacita pořezu je cca 10.000 m³ kulatiny ročně. Specializujeme se na výrobu řeziva na krovy jak pro firmy, tak i soukromé osoby.

V případě zájmu můžeme doporučit osvědčené tesaře, kteří s námi spolupracují. 

Další výrobní činností je ostatní stavební řezivo – hranoly, fošny, latě, prkna – nařežeme v rozměrech dle požadavků.

Našim zákazníkům dále nabízíme též impregnaci řeziva a dopravu řeziva nákladním autem s hydraulickou rukou kamkoli po ČR.

Velký důraz klademe na kvalitu našich výrobků, u řeziva na krovy to osvědčuje certifikace Tříděné konstrukční dřevo obdélníkového průřezu pro nosné účely od VVÚD Praha.

Těší nás, že jsme doposud nemuseli řešit žádnou reklamaci.

Tradice pilařské výroby rodiny Šůsovy ze Dvorce u Nepomuku podle dostupných materiálů sahá až do 20. let minulého století. Prvním zakladatelem, tehdy parní pily, byl pan Josef Šůs /nar. 1880/.

V roce 1930 předal firmu svému synovi, taktéž Josefu Šůsovi /nar. 1904/, který pilu vlastnil spolu s manželkou Barborou až do znárodnění roku 1948, kde zůstal zaměstnán jako správce pily a to do r. 1950. Poté byl převeden do skladu Západočeských dřevařských závodů v Plzni, kam dojížděl až do důchodu.

Po znárodnění firmu převzaly Chodské pily n.p. Plzeň, a v roce 1956 Západočeské dřevařské závody Tachov-později Mariánské Lázně.

Vnuk zakladatele, a jak jinak než Josef Šůs , nar. 1935, se u podniku Chodské pily vyučil pilařem v r. 1951. Na pile ve Dvorci pracoval pouze jeden rok a poté musel podnik opustit a dojíždět do Západočeských dřevařských závodů – pila Horažďovice.

V roce 1990 požádal o navrácení majetku, který mu byl předán v rámci restituce v dubnu 1992 a tak navázal na rodinnou tradici – provoz pily.

Spolupracujeme, dodali jsme stavební dřevo

kemp Nový rybník